Sokak Modasında Son Nokta

Sokak Modasında Son Nokta

Ünlü markaların ürettiği parçalarla kıyafetlerin abartılı halinden uzaklaşıp, farklı stillerde podyumlarda sergilenmek için kombinlenen Street style yani sokak modası yaşadığınız şehrin sokaklarına ya da kendinizi hangi şehirde hissetmek istiyorsanız o sokakların ritmine göre giyinmektir. Artık podyum defilelerin daha çok dünya üzerinde yaygınlaşmış olan sokak modası üzerinde birçok isim kendin sokak modasını kombinleyerek bloglarda paylaşmaya başlamıştır. Sokak modasında son nokta olan dar ve yırtık Jeanların, stilettoların,  bir arada kullanıldığı görülmektedir.  Dantelli elbiseler ve ince topuklu ayakkabılar sokak modasının en trend modasıdır.  Modayı moda dergileri yerine daha çok sokaktan ve içlerinden gelerek sürdürülen sokak modası kimse için yeni bir buluş değildir. Sokak modası tasarımcıların başlattığı bir akım değil sıradan insanların çıkardığı bir moda akımıdır. Sokak modasında kendimize yakıştırdığımız parçaları birleştirerek giymemizdir. Ünlü tasarımcılar kombinlerini oluştururken sokak modasından yararlanarak, giyilen kıyafetlere ve kombinlere bakarak esinlendiği bilinmektedir.

Gençlerin Başlatmış Olduğu Sokak Modası

Sokak modası gençler kendilerine özgü tek tip giyinmemek için başlattığı bir akımdır. Sokak modasında son nokta kıyafetler ve ayakkabılar la değil saçlar ve aksesuarlarla birlikte de görülmektedir. Son yıllarda en trend saç modelleriyle birlikte sokak modası bütünleşmektedir. Herkesin kendine özgü tarzını, stilini yansıttığı, rahat ve özgür kıyafetleriyle modayı yaşattıkları için bu sokak modası hiçbir zaman etkisini kaybetmeyecektir. Sokak modasında son nokta asimetrik kesimlerden oluşan elbiseler şortlar renkli çoraplar ve Jeanlardır. Sokak modasında koyu renkler tercih edilmez. Genellikle Neon renkler tercih edilmektedir. Etek elbise ve pantolonların altına bilekten bağcıklı ayakkabı tercih ederek çok şık ve cool bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Sokak modasında kıyafetleriniz daha şık olması için ve kıyafetlerin tamamlanması için aksesuarlar çok önemlidir. Son yıllarda sokak modası akımı başlama ile pazarlamacılar sokak modasını dikkatle gözlemleyerek her kesime uygun kıyafetleri bulundurmaya çalışmaktadır.

Rahat edilen kıyafetleri giyerek, takmak istediğiniz takıları takarak,  kendi tarzınızı yansıtmak ve stilinizi göstermek için moda size uysun. Sokak modasının en önemli özelliği özgürlük ve bireyselliktir. Uyum, renk ve tarz önemli olmayan sokak modasında son nokta gençler tarafından başlatılan bir akım olup modası geçmeyecektir.