Gür Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

Sosyal yaşantımız da güzelliğimizi tamamlayan en önemli unsurlardan biri saçtır. Saçları bayanlarla birlikte erkekler de önemser. Saçlarınız bakımlı, gür ve uzun olması kendinize olan güveninizi artırmakla birlikte hayata bakış açısını da değiştirmektedir.  Saçların bakımlı, gür ve uzun olması yanında saçın rengi ve şeklide önemlidir.  saçların şeklinden uzunluğundan ve bakımlı olmamasından sonra saçların gür olmaması da sorunlar arasındadır.

Gür saçlara sahip olmak için ve gür saçlar için yapılması gerekenler oldukça kolay olup zahmetli olmayan yöntemlerdir. Öncelikle gür saçlar için yapılması gerekenler biri fön, düzleştirici gibi ısı aletlerini çok sık kullanmaktan kaçınılmalı ve ısıları en aza düşürmelidir.   Stresten uzak durulmalıdır. Stres saçların dökülmesine yol açar saçların gürleşmesine engel olur. Gür saçlar için yapılması gerekenlerden dikkate alınması gereken ve gür saçlara sahip olmak için uygulanması gereken bir diğer önemli konu ise saçların her gün yıkanmaması gerekir. Saçları her gün yıkamak saç diplerini kurutur. Saçları yıkadıktan sonra ıslakken değil kuruduğunda taranmalıdır.  Saçları gürleştirmek için kullanılan şampuanların ve saç kremlerinin sık sık değiştirilmesi gerekir.  Saçlar değişik olumsuz etkilere maruz kaldığı için çok sık kırılmaktadır. Bu kırılar saçların uzamasını engeller ve saçların gürleşmesinde bir etki yaratmaz. Bu kırıkların 3 ayda bir temizlenmesi gerekmektedir. saçları gürleştirmek için zeytinyağı da etkilidir. Gece yatmadan önce saça masaj yapılarak sürülen zeytinyağı saçları gürleştirmede önemli rol oynar.

Gür saçlara sahip olmak için yapılması gerekenlerde bir diğer yöntem ise saç kürleridir. Saçları gürleştirmek isteyenler saç kürleri yaparak saçlarının gürlük kazanmasına yardımcı olur.

Gür Saçlara Sahip Olmak İçin Kürler

Isırgan otu, sarımsak ve karanfil otu ile yapılan kürler saçların gürleşmesini sağlar. Isırgan otu ile yapılan kür de ısırgan otu saçları besler ve gürleştirir. Saç diplerini besler ve saç dökülmesini engeller. Isırgan otu kürünü haftada 2 kez uygulamak saçların hızlı ve gür uzamasında çok etkilidir.

Sarımsak saç tellerini kopmasını engelleyerek yeni saçların çıkmasını ve saçların gür olmasını sağlar. Ezilen sarımsak ile yapılan bu kürün sonucunda saçların daha olgun gözükmesi sağlanır.